BRONZA ZA MIČIĆA NA EVROPSKOM BILIJAR PRVENSTVU!

Ralf Souquet i Nemanja Mičić

U Sloveniji se održava Evropsko bilijar prvenstvo 2022. U disciplini 8 ball, u kategoriji U23, bronzu je osvojio Nemanja Mičić iz SBK Sports Pub Doboj.

Nemanja Mičić

Ovo je veliki uspjeh za Mičića ali i za dobojski bilijar klub koji sve više ostvaruje vrhunske rezultate. Pored Mičića, na prvenstvu učestvuje i Nebojša Nikolić, takođe iz SBK Sport Pub. Nikolić je u istoj disciplini ali u kategoriji seniora, zauzeo 36 mjesto…što je takođe zapažen rezultat, imajući u vidu da na takmičenju učestvuju najbolji bilijar igrači Evrope.

Bosnu i Hercegovinu na Evropskom bilijar prvenstvu predstavljaju Nebojša Nikolić, Nemanja Mičić, Faruk Terzić, Sanjin Pehlivanović, Ajdin Piknjač, Alen Muratović i Hannan Memić.

Sanjih Pehlivanović je nastavio da niže uspjehe, pa je u disciplini 8 ball, u kategoriji seniora, osvojio treće mjesto.

Sanjin Pehlivanović

Takmičenje se nastavlja u disciplini 9 ball, a ovogodišnje Evropsko bilijar prvenstvo se završava 12.marta.