Premijer omladinska liga BiH U17: Uzbudljiva utakmica između kadeta Sloge Meridian i Posušja!VIDEO/FOTO

U okviru 5.kola U17 Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine, kadeti Sloge Meridian su na dobojskim Lukama ostvarili pobjedu protiv vršnjaka Posušja rezultatom 2:1.

Kadeti: FK Sloga Meridian Doboj

Odigrana je jedna veoma uzbudljiva utakmica. Odmah na početku meča, tačnije u drugoj minuti, gosti koriste neopreznost domaćih igrača i golom Marka Tomića dolaze u prednost.

Kadeti: HŠK Posušje

Trebalo je petnaestak minuta da igrači Arnesa Handžića uspostave kontrolu na terenu i vrate posjed lopte u svoju korist. Krenuli su ofanzivnije u napad i prilikom jedne gužve koja se stvorila pred golom Posušja u dvadeset i sedmoj minuti, najbolje se snalazi odlični Đorđe Nikić i trese mrežu gostiju za izjednačenje svoje ekipe.

Đorđe Nikić/kadeti FK Sloga Meridian Doboj

Do kraja prvog poluvremena nije bilo novih pogodaka, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

Kadeti: FK Sloga Meridian Doboj – HŠK Posušje

Drugo poluvrijeme je donijelo mnogo uzbuđenja. Igrači Posušja su imali veoma malo prilika i uglavnom se igralo na polovini gostujuće ekipe. Igrači Sloge Meridian su stvorili veliki broj stopostotnih šansi, tri puta su pogađali prečku, jednom stativu, dva puta izlazili jedan na jedan sa golmanom Posušja, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Više šuteva u okvir gola je odbranio upravo izvrsni golman gostiju, Antonio Galić. Međutim, Sloga Meridian nije odustajala od namjere da postigne i drugi gol. Podržani navijanjem prisutne publike nastavljali su sa napadima. U nadoknadi vremena, upravo kad se glavni sudija Dejan Lazić iz Modriče spremao da svira kraj susreta, po lijevoj strani se probija Ognjen Šešlak i ubacuje povratnu loptu pred gol Posušja prema Bakiru Spreči koji postiže gol za konačnih 2:1.

Kadeti FK Sloga Meridian Doboj

Trener i igrači kadetskog tima Sloge Meridian nisu krili zadovoljstvo nakon ostvarene pobjede..

Kadeti Sloge Meridian su od početka prvenstva odigrali pet prvenstvenih utakmica.Poraženi su od Borca, Sarajeva i Zrinjskog, a pobijede su ostvarili nad Leotarom i Posušjem. Trenutno su na devetom mjestu tabele U17 Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine.

Sloga Meridian: Kuzmić (G), Vitlešević, Tatić (K), Mustabašić, Ristić, Kikić, Ačkar, Sprečo, Šešlak, Nikić, Lazarević//Ubiparipović (G), Malešić, Sušić, Marjanović, Glavinić, Savić,Ogrić. Trener: Arnes Handžić.

Đorđe Nikić/Kadeti FK Sloga Meridian Doboj

Posušje: A.Galić (G), Marić, R.Jukić, Pavković, D.Bašić, Tomić, Nenadić, L.Bašić, J.Galić, Miličević (K), A.Jukić //Biško, Markota, Polić, D.Galić, Erceg, Bešlić. Trener: Ivan Oreč.