Regionalna liga Centar: Kiša golova u Kostajnici!

Odigrane su utakmice 21.kola Regionalne lige grupa Centar.

Vučijak iz Majevca u posljednje vrijeme posrće, muče se da postignu gol. Ovog puta poraženi su na svom terenu od Hajduka iz Batkuše 0:1. Jedini gol za goste postigao je Srđan Petrović u 38.minutu.

U Kostajnici smo vidjeli kišu golova. Domaća Naša krila bila su bolja od Sloge iz Jakeša, rezultat 6:4. Raspucan je bio Slaviša Đedović koji je četiri puta matirao protivničkog golmana. Osim njega u listu strijelaca upisali su se Novica Marić i Milan Delić. Za goste dva gola je postigao Elis Zulfić, a po jedan Emin Kumbarić i Emil Mašić.

Crvena zvijezda iz Obudovaca slavila je protiv Trebave iz Osječana 2:0. Domaći u vođstvo dolaze već na startu meča preko Cvijana Perkanovića. Vlastitu mrežu u 65.minutu pogodio je Stefan Pejić i donio protivniku vođstvo od 2:0.

U Petrovu, gdje su trebali igrati Ozren i Borac iz Bosanskih Lužana, utakmice nije bilo. Gosti nisu doputovali.

U Dugom polju Sloga i Skugrić odigrali su neriješeno 1:1. Milan Kojić je doveo Slogu u vođstvo već u 4.minutu. da bi gosti stigli do boda golom Srđana Ristića u 88.minutu.

Vranjak je lako izašao na kraj sa Rudankom. Već nakon 9 minuta igre imali su dva gola prednosti. Stefan Janković u 6. i Slaviša Stojanović u 9.minutu pogađali su za 2:0. Stojanović je u 78.minutu svojim drugim golom postavio konačnih 3:0.

Veoma zanimljiv susret odigran je u Kožuhama. Domaći Hajduk je nakon preokreta trijumfovao rezultatom 4:3 protiv Minerala ZTC iz Banja Vrućice. Hajduci su golom Gorana Jankovića poveli u 36.minutu. Samo šest minuta kasnije Danijel Čović poravnao je rezultat. Domaći ponovo do prednosti dolaze u 59.minutu, kada je gol postigao Srđan Ćatić. U 74.minutu sam sebe matira Dragan Stjepanović za 2:2. Gosti prelaze u vođstvo u 81.minutu golom Nemanje Đukarića. Ali domaći se ne predaju, u 87.minutu rezervista Ivan Todorović donosi izjednačenje 3:3. Veliku radost domaćim navijačima priredio je Desimir Ilić u 90.minutu kada je donio pobjedu svom timu od 4:3.

HAJDUK (K) – MINERAL ZTC 4:3(1:1)

Strijelci: 1:0 Janković u 36, 1:1 Čović u 42, 2:1 Srđan Ćatić u 59, 2:2 Stjepanović (ag) u 74, 2:3 Đukarić u 81, 3:3 Todorović u 87, 4:3 Ilić u 90.minutu. Stadion: “Poljice”. Gledalaca: 40. Sudija: Zlatan Ninković (Doboj). Pomoćnici: Danijel Mićić i Boban Ristić (oba iz Doboja). Delegat: Slobodan Sajlović (Modriča).
HAJDUK (K): Stjepanović, Stefan Ćatić, Tomić, Janković, Petrović, Vasić, Savić (od 85.minuta Simeunović), Marić, Ilić, Srđan Ćatić (od 85.minuta Vukašinović), Didić (od 46.minuta Todorović).
MINERAL ZTC: Nemanja Milanović, Šajinović, Živković (od 57.minuta Simić), Nikola Milanović, Đukarić, Jelić, Čović, Danijel Popović (od 67.minuta Mladen Popović), Jotanović, Kusić, Draganić (od 62.minuta Nikolić).

NAŠA KRILA – SLOGA(J) 6:4 (5:2)

Strijelci: 1:0 Marić u 12, 2:0 Đedović u 20, 3:0 Đedović u 21, 3:1 Elis Zulfić u 32, 3:2 Emin Kumbarić u 37, 4:2 Đedović u 38, 5:2 Delić u 43, 5:3 Mašić u 65, 5:4 Elis Zulfić u 80, 6:4 Đedović u 85.minutu. Stadion: “Kreketovci”. Gledalaca: 40. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Pomoćnici: Bojan i Goran Jović (oba iz Doboja). Delegat: Srđan Starčević (Doboj).
NAŠA KRILA: Ostojić (od 13.minuta Žilić), Nedić, Žarko Paravac, Igor Filipović, Đedović, Prodić, Delić, Jokić, Stjepanović, Blažanović (od 75. Bjeličić), Marić.
SLOGA(J): Zahirović, Samir Zulfić, Petrušić, Salkić, Babić (od 57.minuta Šibonjić), Almir Kumbarić, Emin Kumbarić, Elis Zulfić, Fahir Zulfić, Hadžidedić, Mašić.