Doboj poveo, na kraju izgubio!

Futsaleri Doboja poraženi su u Sarajevu od istoimene ekipe 4:2 u utakmici 4. kola Premijer lige BiH u futsalu.

Futsal klub Doboj/Foto arhiva Sport i mladi

Dobojlije su odigrale kvalitetno prvo poluvrijeme, defanzivno su odlično stajali i neutralisali ono što je dolazilo od domaćih futsalera. Sve što bi i prošlo pored odbrane, odlično je zaustavljao golman Mihajlo Radulović.

Poveo je Doboj u 13. minuti golom Sadmira Mehmedovića, nakon što je Srđan Ćatić oduzeo jednu loptu, a Mehmedović prevario Halilovića za vodstvo Dobojlija. Imali su oni još po neku šansu da uduplaju vodstvo, a kada nisu uspjeli u tome, onda je Sarajevo došlo do izjednačenja. Harun Čovrk se odlučio na šut sa petnaestak i više metara, iznenadio sve, a lopta odsjela u golu za izjednačenje. Bio je to praktično i početak kraja Dobojlija. Na startu drugog poluvremena Muanis Duvnjak je donio potpuni preokret, a odmah iza njega i Anes Džafo po treći put pogodio mrežu Dobojlija. Kada je Harun Čovrk drugim golom doveo Sarajevo do 4:1 u 31. minuti, bilo je jasno da će Sarajlije upisati i drugi trijumf na svom parketu u ovoj sezoni.

Do kraja utakmice Doboj je igrao sa viškom, ali osim gola Denisa Zelenkovića u 38. minuti nisu uspjeli matirati raspoloženog Mirzu Halilovića još koji put i okrenuti rezultat u svoju korist.

GFC SARAJEVO – Futsal klub DOBOJ 4:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Mehmedović (13’), 1:1 Čovrk (19’), 2:1 Duvnjak (22’), 3:1 Džafo (23’), 4:1 Čovrk (31’), 4:2 Zelenković (38’).

GFC SARAJEVO: Halilović, Mršo, Džafo, Brkanić, Duvnjak, N. Jokić, Omerović, S. Jokić, Ait Idir, Godinjak, Čovrk, Se. Trakić, J. Hodžić, Salihović.

Futsal klub DOBOJ: Mih. Radulović, Husejnović, Martić, Zelenković, Marić, Alibegović, Čatić, Sprečo, Mehmedović, Huskanović, Ristić, Starčević, Mil. Radulović, Buljubašić.