Prvi poraz Sloge Meridian kao domaćina i prva utakmica u kojoj igrači dobojskog premijerligaša nisu postigli gol!

Sinoć je u Modriči odigrana utakmica 10.kola Premijer lige BiH između FK Sloge Meridian i FK Tuzla City. Konačan rezultat 0:3 za gostujuću ekipu iz Tuzle.

Sloga Meridian – Tuzla City

Za Tuzla City dva puta je pogađao Petar Mišić a jednom Semir Smajlagić. Tuzlaci su poveli golom Mišića u prvom minutu utakmice, a ispostavilo se da je to jedini gol u prvom poluvremenu. Tokom drugog poluvremena Tuzla City dolazi do konačnog rezultata od tri gola prednosti i pobjede koja ovu ekipu trenutno vodi na sami vrh tabele.

Sloga Meridian je pokušala da se vrati u igru, ali za razliku od tuzlanske ekipe koja je iskoristila skoro sve svoje prilike, igrači Zorana Ćurguza nisu realizovali nekoliko veoma dobrih šansi. Tuzla City je nakon ostvarene prednosti mnogo sjeckala igru. Nakon svakog duela, na travi je ostajao ležati neko od igrača FK Tuzla City, tako da je lopta morala biti izbačena sa terena. Igračima Sloge se ovo nije svidjelo i ukazivali su da se radi o simuliranju.

FK Sloga Meridian Doboj

Pored toga što je ovo bila prva prvenstvena utakmica u kojoj igrači Zorana Ćurguza nisu postigli gol, ujedno je i prva izgubljena utakmica u kojoj je Sloga Meridian imala ulogu domaćina.

Komentar na ovu utakmicu dao je Zoran Ćurguz, šef stručnog štaba FK Sloga Meridian Doboj..

Zoran Ćurguz,šef stručnog štaba FK Sloga Meridian

“Mislim da je ovu utakmicu odlučilo to što je Tuzla siti postigla gol u prvom minutu i to što su oni zabijali golove a mi nismo. Mi smo stvorili tri-četiri šanse, nismo postigli niti jedan gol, a posebno taj zicer što je promašio Stevanović… Bilo je to teže promašiti nego postići pogodak. Oni su iskoristili tu našu mekoću u ulasku u utakmicu. Nismo dobro iskontrolisali jedan aut i na dubinsku loptu koja je putovala 35 metara niko nije skočio. Skočio je najniži igrač na terenu i zabio gol.

Sigurno da ne možemo biti zadovoljni, pokušali smo prvo poluvrijeme da dođemo do neke igre u čemu smo i uspjeli na momente da ostvarimo posjed. Iako Tuzla City posjeduje veliki potencijal u veznom redu, bilo je teško, ali nismo igrali na način kako smo trebali. Trebalo je više da guramo loptu iza leđa odbrane i da se pojavljujemo iz drugog plana, tad bi bilo mnogo bolje, ali nismo to ispoštovali u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme smo pokušali sa nešto ofanzivnijom varijantom, ali ponovo prva situacija koja se desila pred našim golom pretvorena je u pogodak. Primili smo gol u trenucima kada smo možda bili i bolji na terenu, imali više od igre… Treći njihov gol je plod neke rutine i završnice, ali u svakom slučaju ne možemo biti zadovoljni kako smo danas igrali, mislim da možemo mnogo bolje.

Definitivno nisam zadovoljan ni time kako smo reagovali na posjed lopte, vezni red je morao mnogo više. Ako u veznom redu nemate dovoljno lopti, nemate dobru igru i ne možete očekivati da ćete postići neki pogodak. I pored toga smo stvorili nekoliko šansi, ali po prvi put od početka Premijer lige BiH nismo uspjeli da postignemo pogodak i zbog toga smo surovo kažnjeni”.