Kadeti i pioniri Sloge Meridian nadigrali vršnjake Posušja!

U Doboju su odigrane utakmice 1.kola Razvojne lige Bosne i Hercegovine između kadetskih i pionirskih selekcija Sloge Meridian i Posušja. U obje kategorije pobjedu su slavile ekipe Sloge Meridian.

U-17 Razvojna liga BiH (kadeti)

Sloga Meridian 3:0 Posušje

Kadeti dobojskog premijerligaša su odmah na startu preuzeli inicijativu na domaćem terenu. Nakon što je jedan od igrača Posušja bio nepažljiv igrajući rukom u svom šesnaestercu, igrači trenera Arnesa Handžića su poveli golom sa bijele tačke, a koji je postigao Lazar Ačkar u devetoj minuti utakmice. Sloga Meridian je nastavila sa pritiskom, a kada se igrao šesnaesti minut, lijep gol postiže Siniša Ristić i udvostručava prednost svoje ekipe. Sa prednosti od dva gola u korist dobojskog tima, otišlo se na odmor.

Kadeti FK Sloga Meridian Doboj

Drugo poluvrijeme su nešto bolje otvorili igrači Posušja, ali za kratko. Nakon perioda igre na sredini terena, igrači Sloge Meridian prolaze po desnoj strani i nakon ubačene lopte, gol za konačan rezultat od 3:0 postiže Mirjaz Halilović.

Lazar Ačkar, lijevi bek kadetske ekipe Sloge Meridian, bio je siguran sa bijele tačke i doveo svoju ekipu u prednost. Ističe da se raduje pobjedi, ali da mu je posebno drago što je utakmica bila fer i korektna od igrača obje ekipe…

Lazar Ačkar, kadeti FK Sloga Meridian Doboj

Veoma dobro smo otvorili utakmicu jakim pritiskom na zadnju liniju ekipe Posušja. Ubrzo smo postigli gol iz penala. To nam je dalo motivaciju za jos boljom igrom i samim tim utakmicu smo zavrsili pobjedom od 3:0. Drago mi je da je utakmica bila fer i korektna i svima čestitam na tome.

Siguran u sebe danas je bio i Pavle Nedić, defanzivac dobojskog tima. Nedić je odigrao utakmicu skoro bez ijedne greške i veoma je zadovoljan igrom koju su pokazali on i njegovi saigrači…

Pavle Nedić, kadeti FK Sloga Meridian Doboj

Odigrali smo veoma dobru utakmicu protiv Posušja. Postigli smo golove na vrijeme i to nam je pomoglo da dovedemo utakmicu do kraja kako smo mi htjeli. Ova pobjeda nam puno znači i nadam se da ćemo nastaviti sa dobrom igrom.

Kadeti Sloga Meridian Doboj: Dragiša Kuzmić (G), Pavle Nedić, Amel Kikić, Aziz Bešić, Marko Kaurinović, Lazar Ačkar, Stefan Lazarević (K), Danijel Marjanović, Teodor Glavinić, Aleksandar Vitlešević, Siniša Ristić// Harun Ogrić, Nikola Sušić, Mirsad Babić, Aleksa Lukić, David Malešić, Bakir Krdžalić, Mirjaz Halilović. Trener: Arnes Handžić.

Kadeti HŠK Posušje: Antonio Galić (G), Matej Marić, Robert Jukić, Marko Tomić, Ante Bešlić, Ante Jukić, Cmiljan Petric, Marko Begić, Stipe Miličević (K), Josip Galić, Ante Pavković//Marko Biško (G), Ante Erceg, Luka Pirić, Ivan Vranjković i Mario Nenadić. Trener: Ivan Oreč.

U-15 Razvojna liga BiH (pioniri)

Sloga Meridian 1:0 Posušje

Pioniri Sloge Meridian su dominirali tokom cijele utakmice. Još jednom su pokazali dobru igru, posebno na sredini terena, gdje su odlično zaustavljali igrače Posušja u namjeri da se približe golu domaće ekipe, ali i kreirali veoma kvalitetne napade. Jedan takav napad je urodio plodom i pioniri Sloge Meridian su u petnaestoj minuti utakmice došli u minimalnu prednost golom Zinedina Ćamića. Nakon više neiskorištenih šansi u toku utakmice, posebno od strane domaćina, na kraju se ispostavilo da je prednost od 1:0 u korist ekipe trenera Dejana Pešića, ujedno i konačan rezultat.

Pioniri: Sloga Meridian Doboj Posušje

Pioniri Sloga Meridian Doboj: Marko Delić (G), Filip Gojić, Dino Mujkić, Hasan Fatušić, Sergej Jović, Faris Ramić, Kenan Jašarević, Darko Savić (K), Zinedin Ćamić, Faris Mujić, Adin Kepić//Željko Đukić (G), Filip Radonić, Emir Omerović, Miloš Sušić i Viktor Đurić.Trener: Dejan Pešić.

Pioniri HŠK Posušje: Patrik Kovač (G), Lukas Jukić, Jozo Bešlić (K), Jozo Bešlić, Ivan Bašić, Antonio Ivanković, Danijel Šarić, Slavko Dumančić, Toma Oreč, Antonio Galić, Ivan Rebić//Karlo Lončar, Ante Markota, Petar Slišković, Marko Rezo, Bagarić Marijan i Luka Milićević. Trener: Damir Ramljak.