Juniori Sloge Meridian savladali Tuzla City i osvojili tri veoma važna boda!

U 13.kolu Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine, juniori Sloge Meridian su u Doboju savladali Tuzla City rezultatom 2:1.

Juniori: Sloga Meridian – Tuzla City

Odigrana je veoma čvrsta i dinamična utakmica. Prilika je bilo sa obje strane, ali ekipa trenera Vedrana Sofića je bolje iskoristila svoje šanse i upisala nova tri veoma važna boda.

Sloga Meridian je povela u šestom minutu, a gol je postigao Edib Mujanović. Sa ovim rezultatom od jednog gola prednosti za Slogu Meridian, završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, kada se igrala šezdeset i prva minuta utakmice, pred golom gostiju stvorila se gužva u kojoj se najbolje snašao Bojan Kitić i poslao loptu u mrežu tuzlanske ekipe. Samo četiri minute kasnije, Mahir Rahmić postiže pogodak za Tuzla City i smanjuje prednost domaćeg tima na 2:1. Na kraju se pokazalo da je ovo konačan rezultat.

Nakon nekompletiranog 13.kola U19 Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine, juniori Sloge Meridian su na 11.mjestu sa osvojenih trinaest bodova.

Juniori: FK Sloga Meridian 2:1 FK Tuzla City

Golove za Slogu Meridian su postigli Edib Mujanović i Bojan Kitić, a strijelac za Tuzla City je bio Mahir Rahmić.

Juniori FK Sloga Meridian: Ajdin Žilić (G), Bojan Kitić (K), Emmre Bašić, Sadin Handžić, Albin Omić, Gordan Jelić, Minja Tatić, Ognjen Šešlak, Edib Mujanović, Maid Delić, Nikola Maksimović/// Elvedin Durmić, Boris Dujaković, Teo Jozinović, Džanan Saburović, Duško Cvjetković, Gliša Manojlović, Stefan Arsić. Trener Vedran Sofić.

Juniori FK Tuzla City: Aleksa Kertić (G), Lazar Šakota, Azur Šehić (K), Kasim Sejdinović, Ali Mahmud, Said Bajrić, Bakir Rekić, Semir Delić, Anis Ćosić, Hamza Redžić//Velid Sarajlić (G), Irnes Omićević, Maid Mušić, Emrah Sakić, Azur Fehrić, Halil Dželilović, Adin Husejnović. Trener Jasmin Moranjkić.