Juniori Sloge Meridian bez bodova u Tuzli!

U okviru 18.kola U-19 Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine, Sloboda je juče u Tuzli pobijedila Slogu Meridian rezultatom 3:2.

Juniori: Sloboda – Sloga Meridian

Juniori Slobode su poveli golom Danisa Bratovčića u četvrtoj minuti utakmice. Nakon izvedenog prekida Bratovčić se najbolje snašao u šesnaestercu i poslao loptu u mrežu Sloge Meridian.

Međutim, slavlje domaće ekipe nije dugo trajalo. Kada se igrala osma minuta, kapiten Sloge Meridian Tarik Jašarević se u svom stilu probio po desnoj strani i ubacio loptu pred gol domaćina, na koju je sa lijeve strane utrčao Maid Delić i smjestio je u mrežu Ajdina Brkića, golmana Slobode.

Juniori FK Sloga Meridian Doboj

Nakon odigranog prvog dijela meča, igrači su otišli na pauzu kod rezultata 1:1, iako je bilo po nekoliko prilika sa obje strane. Tako je Sloga Meridian mogla doći u prednost oko četrdesete minute, kada je Tarik Jašarević pobjegao odbrani i našao se pred golmanom Danisom Brkićem, koji je uspio odbraniti svoj gol. Samo nekoliko minuta kasnije, Ognjen Šešlak hvata volej, ali lopta prelazi nedaleko iznad gola Slobode.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili igrači domaće ekipe. Nagrada je stigla u pedeset i trećoj minuti kada dolaze u prednost autogolom Mujanovića, koji je pokušao glavom izbiti loptu ispred gola njegove ekipe.

U šezdeset i četvrtoj minuti, Tarik Biserović se probija po lijevoj strani, šalje loptu u gol Elvedina Durmića i dovodi ekipu Slobode u prednost od dva gola.

Početkom sedamdesetih minuta meča, Ognjen Šešlak ispred gola Slobode odlično namješta loptu za šut kapitenu Jašereviću, a ovaj u naletu šutira, postiže gol i smanjuje prednost domaćina. Do kraja utakmice Sloga Meridian je imala još nekih prilika za izjednačenje. Jednu dobru su stvorili Tarik Jašarević i Đorđe Nikić koji se dobro ubacio po desnoj strani, ali rezultat je ostao nepromijenjen i juniori Slobode su na kraju slavili rezultatom 3:2.

Juniori FK Sloboda Tuzla: Ajdin Brkić (G), Zdravko Dakić, Danis Bratovčić, Amar Pekarić, Aldin Mešić, Tarik Biserović, Ferid Šerbečić, Maid Aličić, Faris Jašarević (K), Jakub Vilakić, Adin Kovačević// Kerim Korajac, Ajdin Duvnjak, Kenan Palić, Haris Hasanović, Arnes Bašić, Medin Hrvić i Ensar Mešić. Trener: Gradimir Crnogorac.

Juniori FK Sloga Meridian: Elvedin Durmić (G), Dejan Delić, Emmre Bašić, Adnan Ahmetbegović, Albin Omić, Sadin Handžić, Gordan Jelić, Ognjen Šešlak, Edib Mujanović, Tarik Jašarević (K), Maid Delić// Ajdin Žilić (G), Amir Avdaković, Teo Jozinović, Pavle Blagojević, Adrian Kurtinović, Đorđe Nikić i Amer Nurkanović. Trener: Vedran Sofić.