Juniori: Sloga Meridian nadigrala Željezničar Sport Team!

Juniori Sloge Meridian su u Doboju savladali banjalučki Željezničar ST rezultatom 1:0.

Juniori FK Sloga Meridian Doboj

Ova veoma važna utakmica za juniorski tim Sloge Meridian, odigrana je u okviru 15.kola U-19 Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme je prošlo u znaku domaćih igrača koji su čitavo vrijeme vršili pritisak i napadali prema golu Banjalučana. Međutim, vrlo malo je bilo stopostotnih šansi sa obje strane, tako da se na odmor otišlo bez golova.

Početkom drugog poluvremena gosti su konsolidovali redove ali za kratko. Tačnije u 49.minuti utakmice, nakon izvedenog kornera od strane igrača dobojske ekipe, pred golom gostiju se stvorila gužva u kojoj se najbolje snašao Albin Omić, poslao loptu u mrežu gostiju i juniore Sloge Meridian doveo u prednost od 1:0, što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat.

Juniori: Sloga Meridian – Željezničar Sport Team

Sudija Aleksandar Njegomirović je u toku meča imao pune ruke posla, pa je podijelio ukupno četrnaest žutih kartona. Osam je dobila gostujuća ekipa, od čega dva igrač Miloš Bajić koji je zbog toga morao napustiti teren u 74.minuti. Kartone su dobili i trener banjalučkog tima Radomir Popović i njegov pomoćnik Ognjen Šatara. Ekipa Sloge Meridian je zaradila šest žutih kartona, od kojih je jedan pokazan i treneru Vedranu Sofiću.

Arnel Novalić, Aleksandar Njegomirović, Tarik Mulasmajić

Vedran Sofić, trener juniorskog tima i koordinator omladinskih selekcija Sloge Meridian, prokomentarisao je današnji meč juniora i naglasio važnost osvojena nova tri boda njegove ekipe..

Vedran Sofić, trener juniora FK Sloga Meridian Doboj

Znali smo i prije utakmice da će ista biti teška i to se obistinilo. Moji momci su mukotrpnom i bespoštednom borbom za svaku loptu, zalaganjem i htjenjem došli do velikog rezultata za nas. Ne mislim samo u smislu pobjede, nego što će to biti podstrek u daljem radu. Mi smo svjesni i ne možemo zaboraviti da smo novi u Premijer omladinskoj ligi Bosne i Hercegovine. Liga koja zahtijeva mnogo više truda i želje i svega drugog. To je upravo ono što smo danas pokazali u našoj igri.

Sofić je izrazio mišljenje da njegova ekipa u kontinuitetu napreduje, ali da kod igrača ima i nekih momenata u odnosu prema igri na kojima treba raditi..

Moje mišljenje je da iz utakmice u utakmicu rastemo. Još imamo problem kada na nekoj utakmici primimo gol, jer nemamo osjećaj da nije svejedno da li smo primili samo jedan ili više golova u eventualnom porazu. Međutim, radićemo na tome i mislim da će i to biti sve bolje iz utakmice u utakmicu.

Trener dobojskog juniorskog premijerligaša se osvrnuo i na sljedeću prvenstvenu utakmicu, a još jednom istakao i ciljeve kluba kada je juniorska ekipa u pitanju..

Mi se sada okrećemo još jednoj teškoj utakmici koja nas očekuje. Sljedeće kolo idemo u goste bijeljinskom Radniku, našem direktnom konkurentu u borbi za opstanak. Kako god da zvuči, mi smo ekipa koja je za ovu sezonu zacrtala samo jedan cilj, a to je upravo opstanak u U-19 Premijer omladinskoj ligi Bosne i Hercegovine.

Juniori Sloge Meridian poslije ove utakmice imaju šesnaest bodova i nakon nepotpunog 15. kola, nalaze se na 11.mjestu tabele U-19 Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica 15.kola U-19 Premijer omladinske lige BiH (juniori)

• Sloga Meridian 1:0 Željezničar ST
  • Strijelac za Slogu Meridian: Albin Omić
  • Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović

Juniori Sloga Meridian Doboj: Ajdin Žilić (G), Bojan Kitić, Sadin Handžić, Aleksandar Lukić, Adnan Ahmetbegović, Albin Omić, Gordan Jelić, Maid Delić, Dejan Delić, Tarik Jašarević (K), Nikola Maksimović// Elvedin Durmić (G), Boris Dujaković, Teo Jozinović, Emmre Bašić, Edib Mujanović, Ognjen Šešlak i Đorđe Nikić. Trener Vedran Sofić.

Željezničar ST Banja Luka: Luka Gajić (G), Danilo Savatić, Miloš Bajić, Mihajlo Kralj, Danijel Sukara, Marko Golić (K), Stefan Onufrija, Damjan Mitrović, Aleksa Popović, Dželal Skenderović, Sergej Popović//Boris Višić (G), Lazar Crljić, Pavle Mačkić, Dragan Trivunović, Mihael Popović, Marko Radinković i Rastko Ilić. Trener Radomir Popović.