Još jedna odlična utakmica Sloge Meridian!

Dobojska Sloga Meridian je u prijateljskoj utakmici odigranoj u Užicu, pobijedila Hatu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 2:0.

Dobojski klub je došao do prednosti u dvanaestoj minuti, a gol je postigao veoma raspoloženi Danilo Šipovac. Početkom drugog poluvremena, Šipovac se uspijeva odlično ubaciti u šesnaesterac Hate i uputiti povratnu loptu do Zorana Karaća koji postiže gol i povećava rezultat na 2:0. Na kraju će se ispostaviti da je to konačan rezultat ovog meča.

Sloga Meridian je ovom prilikom pobijedila veoma skupu ekipu, a trener Vlado Jagodić je ponovo izrazio zadovoljstvo svojim igračima, posebno po pitanju taktičke odgovornosti koju pokazuju iz utakmice u utakmicu…

“Završili smo drugu fazu priprema onako kao što sam želio i očekivao od momaka. Dizali smo se iz u utakmice u utakmicu. Sada im treba dan – dva da se odmore i da se psihološki rasterete. Veoma je bitno da smo protiv Hate, koja uopšte nije naivna ekipa, odigrali jednu takmičarsku utakmicu. Pohvaljujem kompletan igrački kadar i veoma je bitno da su igrači i danas pokazali visoku dozu profesionalizma i taktičku odgovornost. Nema dizanja, nema polijetanja jer pripreme su jedno a prvenstvo je drugo. Međutim, lijepo je kad možemo konstatovati da smo u pet odigranih utakmica tri pobijedili, a dvije igrali neriješeno. Sutra se vraćamo za Doboj. Želim da se zahvalim osoblju hotela Palisad koji su nam omogućili da imamo sve na vrhunskom nivou. Već sam rekao da Sarajevu i svim našim predstavnicima želim sreću u Evropi. Ne znamo da li će se odgađati naša utakmica prvog kola, ali kako god da bude mi prihvatamo odluke Saveza” – rekao je Jagodić.

Sloga Meridian protiv Hate nastupila u sljedećem sastavu: Gučmazov (G), S.Dujaković, Milojević, Milanović (K), Grabež, Popara, Redžić, N.Dujaković, Karać, Šipovac, Vidić, a još su igrali: Baranov, Dadić, Tahrić, Stevanović, Bosnić i Omić.