Doboj pobijedio Slogu Gornji Vakuf/Uskoplje! Ristić najvatreniji “navijač”!

U drugom četvrtfinalnom susretu playoffa između Futsal kluba Doboj i MNK Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje, pobjedu od 3:2 slavili su futsaleri Doboja.

Futsal klub Doboj – MNK Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje

Jedna veoma dobra utakmica sa lijepim golovima i atraktivnim potezima od strane igrača obje ekipe, ali Doboj ipak bolji. Domaći su poveli u četvrtom minutu utakmice. Gol je postigao Buljubašić iz kaznenog udarca sa šest metara. Nakon deset minuta Sloga izjednačava golom Zukana. Kada se igrao dvadeseti minut, mrežu gostiju trese Mehmedović i dovodi Doboj ponovo u prednost od jednog gola. Ubrzo se odlazi na odmor, a semafor je pokazivao rezultat 2:1 za domaću ekipu.

Prvo poluvrijeme više je napadao Doboj, a gosti su pokušavali brzim kontranapadima ugroziti gol domaćina. Međutim, u drugom poluvremenu Sloga se otvorila, više se usmjerila u napad i djelimično zapostavila defanzivu, što vješto koristi iskusni Zelenković i pogađa za vodstvo Doboja od 3:1. Samo tri minuta kasnije Milanović smanjuje na 3:2, što će se ispostaviti da je to konačan rezultat.

Doboj se večeras pokazao boljom ekipom i pobijedio. Potrebno je napomenuti da su Radoslav Ristić, glavni trener i Vladimir Džombić, jedan od boljih igrača Doboja, bodrili svoju ekipu sa tribina, jer nisu imali pravo nastupa zbog crvenih kartona iz prve utakmice sa Slogom.

Radoslav Ristić, trener Futsal kluba Doboj

Prvi susret u Gornjem Vakufu zabilježen je pobjedom Sloge, ovaj drugi u korist Doboja, tako da će ove dvije ekipe odigrati i treću utakmicu, a pobjednik će putovati u polufinale doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine.