Doboj napadao, Brotnjo slavio!

U okviru 7.kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine, Doboj je poražen od ekipe Brotnja iz Čitluka rezultatom 0:1.

Futsal klub Doboj – MNK Brotnjo Čitluk

Dobra i čvrsta utakmica u kojoj su igrači Doboja od početka dominirali i stvarali prilike, ali bez željene realizacije. Nakon mnogo šuteva prema golu Brotnja, lopta je završavala pored samog gola ili je odlično reagovao golman ekipe iz Čitluka i sprečavao da lopta zatrese njegovu mrežu.

Sa neriješenim rezultatom i bez golova igrači su otišli na pauzu. Drugo poluvrijeme se nastavilo veoma čvrstom igrom i napadima Doboja ali igrači Brotnja su formirali dobru odbranu i osujetili mnoštvo prilika koje su Dobojlije stvorili. Kada se igrala dvadeset i sedma minuta, igrači Doboja prave grešku oko polovine terena i gube loptu, uslijedila je kontra Brotnja u kojoj se Vinko Prusina našao sam pred golom domaće ekipe i savladao golmana Alibegovića za minimalno vodstvo.

Vinko Prusina, MNK Brotnjo Čitluk

Igrači Doboja su do kraja uputili još mnogo šuteva prema golu Brotnja, igrale su Dobojlije i sa “viškom” ali lopta nije htjela u gol i rezultat je ostao nepromijenjen, Doboj – Brotnjo 0:1.