Doboj upisao prvu utakmicu i prvu pobjedu u Premijer futsal ligi BiH!

Futsal klub Doboj

Sinoć je u sportskoj dvorani u Osječanima, odigrana utakmica prvog kola Premijer futsal lige BiH u kojoj su snage odmjerili FK Doboj i MNK Bosna Kompred iz Tuzle.

MNK Bosna Kompred Tuzla

Doboj je ostvario pobjedu rezultatom 2:1. Ovo je prva utakmica koju su Dobojlije igrale u Premijer ligi BiH, a ujedno i prva pobjeda u ovoj premijerligaškoj sezoni.

Utakmica je počela pritiskom dobojskog tima, nizale se šanse ali lopta nije htjela u gol. U osmom minutu igre, gol za Doboj postiže Husejnović i donosi veliku radost svojoj ekipi ali i punoj tribini domaćih navijača.

Kada se igrao dvadeset i treći minut utakmice, Ramić poravnava rezultat na 1:1 i poslije toga nastupa borba za svaku loptu.

Dragan Bogdanović, golman FK Doboj

Napokon, Buljubašić u dvadeset i sedmom minutu postiže gol i dovodi Doboj u ponovno vodstvo rezultatom od 2:1. Na kraju će se pokazati da je ovo konačan rezultat. Publika može biti zadovoljna prikazanom igrom oba tima. Igrači Radoslava Ristića su ušli u utakmicu puni samopouzdanja ali i pod pritiskom od silne želje da dobiju ovaj meč i pobjedom obilježe prvu utakmicu u najvišem rangu takmičenja.

Doboj je uspio, želja je ostvarena, istorija dobojskog futsala zapisana…sigurno je da navijači Doboja sa nestrpljenjem očekuju sledeću utakmicu svoga kluba.

FK Doboj: D.Bogdanović, Đ.Marić, I.Husejnović, M.Marić, E.Buljubašić, A.Bundavica, P.Jugović, V.Lukić, A.Omerčić, L.Đerek, D.Alibegović, B.Kikić, I.Ivanagić i I.Mirković. Trener Radoslav Ristić.

MNK Bosna Kompred: B.Hodžić, E.Hadžialjević, M.Ramić, M.Hodžić, J.Spahić, D.Čizmić, K.Brkić, Z.Ramić, A.Smajlović, D.Bundić, N.Okačić, T.Idriz, D.Fehratović i A.Kasumović. Trener Eldin Hadžialjević.