Sloga preokretom do pobjede protiv Modriče!

U Modriči je odigrana utakmica šesnaestine Kupa “Dr Milan Jelić” između domaće Alfa Modriče i gostujuće Sloge Meridian. Pobjedu je slavio gostujući tim iz Doboja.

Alfa Modriča 1:2 Sloga Meridian

Sloga Meridian, startna postava, drugi red slijeva nadesno: Gučmazov (G), Grabež, Omić, Vidić, Tahrić, Nikolić…prvi red: Dujaković, Perković, Redžić, Bosnić, Šipovac..

Sloga Meridian je preokretom došla do pobjede i ostvarila prolaz u osminu finala Kupa. Prilično čvrsta utakmica, ali je ipak dobojski premijerligaš na kraju opravdao ulogu favorita. Međutim, meč je počeo tako što je Alfa Modriča iznenadila Dobojlije u osmoj minuti i evrogolom Mitra Trifkovića prva došla do minimalne prednosti.

Igrači Vlade Jagodića su uspjeli da se “probude” i krenuli su sa većim brojem opasnih napada prema golu Modričana. Odbrana domaće ekipe je izblokirala mnogo šuteva, u nekim slučajevima lopta je završila pored ili iznad gola, ali posebno se istakao golman domaće ekipe Aleksa Kertić, koji je skinuo više lopti koje su mnogi već vidjeli u mreži. Kod rezultata 1:0 za Modriču, igrači su otišli na odmor.

Danilo Šipovac, Sloga Meridian Doboj

Jagodić na poluvremenu vrši određene izmjene i tako Dejan Popara, koji je ušao sa klupe, postiže gol za izjednačenje u 54.minuti. Dejan Vidić pravi preokret u 78.minuti, postiže gol glavom u svom stilu i povećava rezultat na 2:1 za svoju ekipu. Na kraju će se ispostaviti da je to konačan rezultat.

Dejan Vidić i Ajdin Redžić , Sloga Meridian Doboj

Vlado Jagodić, trener dobojskog tima je prokomentarisao današnju utakmicu…

“Moram reći da je Modriča pozitivno iznenadila, jer su u osmoj minuti postigli evrogol i to ih je podiglo. Bili su iznenađujuće požrtvovani, čak i u nekim momentima preoštri. Bitno je da smo prošli dalje, moralo je bolje, nisam zadovoljan prvim poluvremenom. Postoji neki grč kod nas zbog svega što se događalo u posljednje tri utakmice i tu mogu nekako rezonovati igrače. Najbitnije je da smo okrenuli rezultat i ono što je bio naš konačan cilj da odemo u narednu rundu takmičenja” – istakao je šef stručnog štaba Sloge Meridian.

Vlado Jagodić, šef stručnog štaba Sloge Meridian

Jagodić je naglasio da Sloga ima ambicije ići do kraja Kupa …

“Sloga Meridian će pokušati, naravno ako bude moguće i izvodljivo, da u Kupu Republike Srpske ide do kraja. I danas smo kombinovali tim, kapitena Milanovića sam morao odmoriti. Pomalo mi ostaje žal jer sam imao namjeru dati šansu mlađim igračima, ali tako je utakmica išla da nisam htio ništa da rizikujem i već od sutra se okrećemo utakmici protiv Posušja” – zaključio je Jagodić.

Sloga Meridian/slijeva nadesno: Šćekić, Baranov, Karać, Popara, Milojević, Tatić, Šešlak, Starčević i Handžić.

Sastavi ekipa:

Alfa Modriča : Kertić (G), Stojanović, Šakota, Jolović, Stupar, R.Radić, Samuel, Trifković (K), Ilić, Manojlović, Petrović//Dizdar (G), Pljevaljčić, Prljeta, Omerhodžić, Limić, Mićić. Trener Dalibor Ignjić.

Sloga Meridian: Gučmazov (G), Nikolić (K), Omić, Šipovac, Redžić, Bosnić, Tahrić, Dujaković, Perković, Grabež, Vidić//Šćekić, Handžić, Baranov, Šešlak, Karać, Milojević, Starčević, Popara, Tatić. Trener Vlado Jagodić.