DOBOJ SAVLADAO NEIMARE!|FOTO

FK Doboj i MNK Neimari Zenica su odigrali utakmicu 1/8 finala Kupa BiH u futsalu. Doboj je bio uspješniji, slavio rezultatom 5:4 i plasirao se u 1/4 finale Kupa.

FK Doboj-MNK Neimari Zenica

Odmah na početku se moglo primjetiti da su ekipe Radoslava Ristića i Mirka Čampare raspoložene za igru. Oba tima su krenula bez velikog taktiziranja i kad je semafor pokazivao četvrti minut utakmice, uslijedio je pogodak Džombića i Doboj je došao u vodstvo.

Nakon ostvarene prednosti Doboja, ritam igre nije opao, nego se još više rasplamsao. Čampara je po svaku cijenu težio da njegovi igrači dođu do izjednačenja, a Ristić je gledao da njegova ekipa zadrži prednost, ali da pokuša doći i do novog pogodaka.

Radoslav Ristić/FK Doboj

U desetom minutu, Neimari izjednačavaju golom koji postiže S.Zatagić i diže svojoj ekipi veliko samopouzdanje. Otvara sa jedan drugačiji način igre od strane obje ekipe. Neimari pokazuju zašto su favoriti za Premijer futsal ligu BiH, a Doboj pokazuje zašto je već u najvišem rangu takmičenja.

Nastavlja se veoma čvrsta i energična igra, nije nedostajalo lijepih futsalskih poteza, ali ni grubih startova, prigovora..tenzije prisutne u svakom napadu, odnosno odbrani. Sudije nekako uspijevaju zadržati tok utakmice u granicama normale. A onda na scenu stupa razigrani Bundavica i tokom trinaestog minuta utakmice, dovodi Doboj u novo vodstvo od 2:1.

Futsal klub Doboj

Međutim, igrači Neimara se ne predaju. Pokazuju neku pozitivnu drskost i činilo se da zaboravljaju da su im protivnici jedna od boljih premijerligaških ekipa. Igraju bez ikakvih kalkulacija, a u jednom momentu im se to isplatilo i za 2:2 gol postiže odlični Baručija.

Mirko Čampara/MNK Neimari Zenica

Na poluvrijeme se i otišlo sa neriješenim rezultatom 2:2. Drugo poluvrijeme donosi još više uzbuđenja. U dvadeset i drugom minutu, Buljubašić u namjeri da presiječe akciju Zeničana, skreće loptu u svoj gol i Neimari dolaze u vodstvo od 2:3. Samo dva minuta kasnije, nezaustavljivi Bundavica pravi fantastičnu fintu i petom spušta loptu Mirkoviću koji ovakve šanse ne propušta i svojim pogodkom izjednačava na 3:3. Baručija ubrzo uzvraća i Neimari ponovo vode sa 3:4. Nakon ovog gola i uputa od strane Ristića, Dobojlije sa povremenim “viškom igrača” pokazuju iskustvo kojim posjeduju. U trideset i trećem minutu svoj drugi gol postiže odlični Vladimir Džombić i izjednačava na 4:4. Neimari nastavljaju sa energičnom igrom i pokazuju da se radi o jednoj izrazito dobroj ekipi. Međutim, nekada se stvori taj višak srčanosti koja zna biti kontraproduktivna, posebno protiv iskusne ekipe kao što je Doboj. U trideset petom minutu, svojim drugim golom, tačku na sve to stavlja ponovo Almedin Bundavica za konačnih 5:4.

Almedin Bundavica, FK Doboj

Almedin Dino Bundavica, koji je pored odlične igre postigao dva gola i napravio jednu fenomenalnu asistenciju, dao je i svoj komentar na današnji meč:

Šta reći!? Jedna čvrsta utakmica! Neimari su pokazali da se radi o izuzetno dobroj ekipi. Ipak, mi imamo potrebno iskustvo, jer svaka utakmica koju igramo u Premijer ligi BiH je protiv dobrih protivnika i znamo kako da to iskustvo iskoristimo u ovako teškim utakmicama.

Almedin Bundavica i Dragan Bogdanović/FK Doboj

Strijelci na današnjoj utakmici:

FK Doboj – po dva gola Vladimir Džombić i Almedin Bundavica i jedan gol Igor Mirković.

MNK Neimari Zenica – dva gola Amir Baručija, Seldin Zatagić i autogol Enver Buljubašić.

Futsal klub Doboj: Alibegović, Mehmedović, Martić, Džombić, Buljubašić, Bjelić, Bundavica, Jugović, Đerek, Ivanagić i Mirković. Trener: Radoslav Ristić.

MNK Neimari Zenica: Kozlić, Krehmić, Ramić, Baručija, Šišić, Spahić, E.Zatagić, S.Zatagić, Salkić, Pašalić i Huseinović. Trener: Mirko Čampara.